کتاب تروریست خوب

اثر دوریس لسینگ از انتشارات مروارید - مترجم: الهه مرعشی-ادبیات انگلیس

تروریست خوب داستان کشمکش‌ها و بازی سرنوشت گروهی شبه‌نظامی چپ‌گراست که در کوچه‌پس‌کوچه‌های لندن سرگردان‌اند. دوریس لسینگ در این رمان با نکته‌سنجی و ظرافتی خاص به تحلیل زندگی انسان‌هایی می‌پردازد که به این مسیر پرمخاطره و هراس‌آور کشانده شده‌اند. لسینگ با داستانی مهیج و بی‌نظیر بار دیگر قدرتش را در خلق آثار شگفت‌انگیز به نمایش می‌گذارد.


خرید کتاب تروریست خوب
جستجوی کتاب تروریست خوب در گودریدز

معرفی کتاب تروریست خوب از نگاه کاربران
@ هیچ کس هر وقت بیشتر از هر چیز بخواهد بپرسد، اگر به چیزی دست پیدا کند، به راهپیمایی و دعوا می رود. آنها در مورد چگونگی احساسشان صحبت می کنند. چیزهایی که برای آنها اهمیت دارد. برای لگد زدن آن را برای سرگرمی @ داستان در اطراف یک گروه از مردم در لندن در طول دهه 1980 به آنها که آنها خود را @ انقلابی / کمونیست @. آنها به تظاهرات و سازماندهی عملیات برای تخریب خدمات عمومی و ساختمان ها می پردازند، فکر می کنند که این امر به فاجعه کمک می کند و سیستم فاشیستی را پایین می آورد. این گروه به آلیس بستگی دارد تا پول، غذا و مسکن را تامین کند. در حالی که او تلاش می کند تا نیازهای خود را برآورده کند (مادران آنها)، به نظر می رسد که آنها ناسپاس و بی دقتی هستند. در پایان داستان چیزی اشتباه می افتد و گروه از بین می رود و پراکنده می شود، فرار می کند و نمی خواهد که مسئولیتش را بپذیرد و یا متهم شود. من سرعت رویدادها را بسیار کند و ضعیف تشخیص دادم، مخصوصا در اولین 200 صفحات من آرزو می کنم که دوریس تلاش بیشتری در زمینه ذهنیت و آرزوهای شخصیت ها بجای اینکه چطور ساختن 45 سالم داشته باشد، تلاش بیشتری کرده است. من فکر می کنم که این طرح بیشتر ثروت و عمق را به ذهن می آورد و به ابعاد سیاسی طرح منجر می شود و منعکس کننده بیشتر عنوان رمان است. تروریست خوب یک رمان سیاسی سالیانه دوریس لسینگ است که برای جایزه بوکر جایزه شد و جایزه Mondello و جایزه ادبیات WH Smith را به دست آورد. Doris Lessing یک رمان نویس انگلیسی، شاعر، نمایشنامه نویس، لیبرتیست، زیست شناس و نویسنده داستان کوتاه بود. لسینگ جایزه نوبل ادبیات سال 2007 را دریافت کرد. لسینگ یازدهمین زن و قدیمی ترین فرد برای دریافت جایزه نوبل ادبیات بود.

مشاهده لینک اصلی
به نظر می رسد یک کتاب را با پوشش خود قضاوت کنید، یا حداقل: من. من نمیدانم جایی که همسر من این کتاب را خریداری کرده (و نه به هر حال)، اما یک نسخه کتاب باشگاه از دهه 80، و جلد پیچیده @ borooring @ در من است. اما من تصمیم گرفتم تمام آثار داستان را بخوانم در حال حاضر در اتاق نشیمن ما که من قبلا خوانده ام. این شامل این کتاب می شود. من آن را دوست داشتم. من متوجه شدم که این یک نگاه بسیار خوبی به زندگی درونی رادیکال است. حالا آلیس، شخصیت اصلی، احتمالا رادیکال معمول شما نیست. Shes smart (بسیاری از رادیکال ها، من اشتباه نکردن)، اما او واقعا یک مهره @ محرک نیست، اگر من بتوانم آزادانه مشخص کنم. بیشتر او، مرغ مادر شما است. رفع غذا، رفع برق، تمیز کردن، از بین بردن زباله ها، نگه داشتن پلیس از چمن (خوب، آخرین نکته واقعا غیرقابل تشخیص است). او مثل همه تروریست های کمونیستی شما را نمی بیند - و اکثرا او نمی خواهد. Shes عصبانی، بسیار عصبانی - اما بیشتر او فقط تلاش می کند تا همه چیز را به خوبی. از سوی دیگر، او به سادگی نمیتواند وضعیت والدینش را ببیند. آنها مرطوب هستند بخشی از استقرار و غنی در ذهنش پیشگویی آلیس ملینگ واقعا جالب است. یک فرد بسیار پیچیده، خوب و مهربان است، اما مایل به استخدام خشونت است. همیشه سعی می کنید مطمئن شوید که همه چیز درست است. نوع و آینده، اما قضاوت. این ممکن است کمی بگذرد. انگلستان در دهه 80، از آنچه خواندید، ... جای دیگری است. هنوز ارزش خواندن دارد - ارزش آن را دارد!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بر روی توسعه شخصیت و پویایی گروه تمرکز دارد. به همین ترتیب، این طرح تا حدودی رنج می برد - در واقع اتفاق خوبی نمی افتد. این یک پایان رضایت بخش است اما سفر به سوی آن آهسته و دقیق است. هیچ یک از شخصیت ها به خصوص قابل توجه نیستند. این گروه از انقلابیون در یک نشیمن زندگی می کنند؛ برنامه ریزی های خود را برچیدن، گرافیتی و تلاش برای درگیر شدن با گروه های سیاسی و فعال. این کتاب از دیدگاه آلیس، Terrorist Good، که مانند یک مادر به گروه عمل می کند، گفته می شود - اصلاح خانه منزل و چانه زنی با شورا و کمپنی های نرم افزاری برای ایجاد آن قانونی و راحت است. او دارای دیدگاه پیچیده ای از جهان است که در آن او تصمیم می گیرد زندگی کند، اغلب با خودش تناقض دارد و حقایق را تخفیف می دهد که با ایده ی ترجیح خود در مورد چیزها متناسب نیست. من این کتاب را وحشیانه یافتم تروریست ها معمولا به عنوان محاسبه، سازماندهی و ایده آل هستند. این تروریست ها هیچ کدام از این چیزها نیستند. آنها نمی دانند که برای چه می جنگند، و آنها سرنخی برای مبارزه با آن دارند. در چشمان من، آنها را بیشتر ترسناک می سازند، زیرا آنها از طریق برنامه هایشان گمراه می شوند و کمی فکر می کنند که چه چیزی امید دارند. با این حال اگر شما داستان خنده دار خود را به عنوان طرح ریزی شده، دور ماندن بگیرید.

مشاهده لینک اصلی
من ابتدا این را به عنوان یک نوجوان خواندم و آن را دوباره شروع کردم ... داستان یک رادیکال بریتانیایی که به شدت وابسته به مادر و مادرش نسبت به هموطنانش است. جزئیات مکاتبات خود را در داخل بوروکراسی محلی (دولت و اجتماعی) حیرت انگیز است. من آرزو می کنم که تصویر پوشش سختافزاری در دسترس باشد. نام آن اسپری است که بر روی دیوار آجر نوشته شده است ...

مشاهده لینک اصلی
یکی از عناصر جذاب این کتاب این است که Doris Lessing، تا زمانیکه خط نهایی، مدیریت می کند، برای جلوگیری از قضاوت کاراکترهای اصلی او. اگر او چنین کاری انجام داد، این کتاب کاملا متفاوت بود اما با توجه به میزان خودخواهی، غرور و خودباوری در زمان های مختلف، من شگفت زده شدم که او از وسوسه اجتناب کرد. در عوض، او خواندن سوراخهای زیادی برای پر کردن دارد. من خجالت می کشیدم چون می خواستم بدانم چرا آلیس همانطور بود که او بود و چرا جاسپر چنین برداشت داشت و در نهایت راضی بودم زیرا من خیلی قدیم بودم که می دانستم که زندگی هیچ پاسخی ندارد. Terrorist خوب تصویری عالی از زمان آن است، با برخی از شخصیت های به یاد ماندنی Ive در تمام طول سال مواجه می شوند، حتی اگر من نمی توانم بیش از ده دقیقه در شرکت خود و یا شاید فقط یک شب صرف کنم، اگر فقط برای از بین بردن آن بسیاری از ما فانتزی های چپ گرا را از دست می دهیم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تروریست خوب


 کتاب خودشناسی
 کتاب زیر پوست من
 کتاب فصل بارانی
 کتاب جهان بینی علمی
 کتاب جاسوس ها
 کتاب پشت سرت را نگاه کن