کتاب دفتر یادداشت طلایی

اثر دوریس لسینگ از انتشارات ناژ - مترجم: حسن بیرجندی-ادبیات انگلیس

نوت بوک طلایی یک رمان سال 1962 توسط Doris Lessing است. آنا نویسنده، نویسنده یک رمان بسیار موفق است که اکنون چهار نوتبوک را نگه می دارد. در یک، با پوشش سیاه و سفید، او تجربه آفریقا از سال قبل او را بررسی می کند. در یکی از قرمز ها او زندگی سیاسی خود را، سرخوردگی خود را با کمونیسم ثبت می کند. در یک زرد، او یک رمان می نویسد که در آن قهرمان بخشی از تجربیات خود را تحریک می کند. و در یک آبی، یک دفتر خاطرات شخصی نگه می دارد. در نهایت، در عشق با یک نویسنده آمریکایی و تهدید به دیوانگی، آنا تلاش می کند تا موضوع از چهار کتاب را با هم در یک نوت بوک طلایی آورده شود.


خرید کتاب دفتر یادداشت طلایی
جستجوی کتاب دفتر یادداشت طلایی در گودریدز

معرفی کتاب دفتر یادداشت طلایی از نگاه کاربران
وقتی خوانده ام که دوریس لسینگ جایزه نوبل را به دست آورده است، تصمیم گرفتم که یکی از کتاب های او را سالها پیش برپا کنم. این خبر خبری گفت که این در میان آثار جالب خود بود، بنابراین تصور می کردم که شناسه طلایی را از بین ببرد و لذت بردن از یک مربی ادبی دیگر را پیدا کند. من این کار را تمام نکرده ام. و من در چندین جلسه سعی کردم. شخصیت اصلی به نظر می رسد خود را نفرت انگیز است، و روابط شخصی او متغیر از ناسازگار به عصبانیت کاملا. خاطرات هولناک و فازی، و تاریخچه کسانی که جهش زیادی در اطراف. پیدا کردن ستون فقرات این داستان چالشی بود. اکنون من حتی با انجیل هالیوود درباره شخصیت های اصلی همدردی نکردم. من نمی خواهم یک شخصیت قهرمانانه یا حتی یک علاقه ی ریشه ای داشته باشم، فقط چیزی درباره ی داستان است که باعث می شود من به اندازه ی کافی دوست داشته باشم. اگر هر یک از دوستان خوب من در این کتاب کشیده شده بود و دوستش داشت، باید علاقه مند به دانستن چرا.

مشاهده لینک اصلی
یکی دیگر از نویسندگان بزرگ صوفی، دوریس لسینگ، به دیدگاه دنیای من بیشتر در مورد اینکه او چگونه اتم را شکست، بنابراین در سخنرانی در دفترچه طلایی، بیشتر حساس است. این کتاب برای اولین بار در مدرسه فارغ التحصیلی آمریکایی زندگی من را تغییر داد، زیرا شخصیت اصلی از طریق نوشتنش فرو می ریزد و خود را از نوشتنش باز می دارد. خواننده از طریق این تجربه با او می رود، در نتیجه Art. هنگامی که مدونا خود را بازسازی می کند، او به تنهایی می رود و به دنبال یک واکنش از مخاطب است، بنابراین احساس نمی شود هنر.

مشاهده لینک اصلی
من این ساختار را خیلی دوست داشتم جالب بود که چگونه تمام قطعات متفرقه از یکدیگر جدا شدند. اکتشاف جنسيت به نظر من منسوخ به نظر ميرسد، هرچند وي معتقد است که هنجارهاي اجتماعي هنگامي که اولين بار منتشر شد، به چالش کشيد. اين امر چهار يا پنج ستاره براي من خوانده شد، اما براي همجنسگرايي. تمرکز اصلی 640 صفحه، این چیزی است که به معنای یک زن (و یک انسان، مادر، نویسنده و غیره) است. هنگامی که این ایده جنجالی که یک مرد همجنسگرا به معنی عصبانیت شماست و توسط زنان بازتاب می شود چندین بار نشان می دهد، من به سختی می توانم به هر یک از بینش های دیگر در رمان اعتماد کنم.

مشاهده لینک اصلی
صد و پنجاه صفحه به این رمان من آماده شد تا چهار ستاره را به آن بدهم. گفتگو هوشمند شلاق، پیشرفت شخصیت فوق العاده، کشف جسورانه از مسائل مربوط به رابطه، موقعیت خود را در کانن برای من تأیید کرد. سه صد و پنجاه صفحه در رمان من به سه ستاره تقسیم شده است. آنچه در دهه 1960 تکان دهنده است امروز مکان رایج است: سخنان صادقانه درباره جنسیت زن، جاه طلبی آشکار از مادر بودن، حتی استفاده از تامپون ها هم اکنون ما را شوکه نمی کند که هر 5 ساله تلویزیون را در نخستین تلویزیون تبلیغ می کند. پنجاه و پنجاه صفحه در این رمان، من 2 ستاره را در نظر گرفتم که حلقه بی انتها بیش از یک ماده بود، چشمانم را به لعاب کشید و انتصاب بی پایان، به من تعجب کرد که آیا شخصیت همیشه زندگی خواهد کرد. در صفحه نهایی این کتاب، احساس کردم که چشم من به نیروی دریایی آنا تا زمانی که من می توانستم از طریق آن به دریایی یک نسل تمام را ببینید. البته، من فکر می کنم این دقیقا همان چیزی است که لسینگ در نظر دارد؛ او می خواهد احساسات و شک و تردید خود را، اضطراب و گرایش، محدودیت های تحمیل شده و محدودیت های اعمال شده توسط نسل و طبقه اش را کشف کند. در عین حال آنا تقاضای انتظارات و نیازهای نهادهای مرد و مردانه را در اطراف او میگذارد، ما شاهد تلفات روحی او، احساس خودمان و امید رضایت هستیم. به میزان کم، ما می بینیم همان مبارزه و خفقان داخلی در دیگر شخصیت های زن. آنا یک نویسنده پرطرفدار و پر فروش است، یک مادر جداگانه و یک زندگی جنسی فعال و یک عضو ناامید حزب کمونیست در اواخر دهه 1950 در بریتان زندگی می کند. او به لحاظ روانشناختی زنده ماندن، جنبه های مختلف زندگی اش را در خود جمع کرده و هر یک از آنها را در دفترچه های رنگی به طور جداگانه ضبط کرده است. پس از تجزیه و تحلیل گسترده ای از رویاهای خود، روابط، احساسات و زندگی جنسی، او شروع به ادغام بخش های خود می کند. اما حتی در لحظه آخر، زمانی که ممکن است فکر کنیم او در حال رسیدن به برخی از بلوغ خودسرانه است، او را نابود طلایی خریداری شده به طور خاص برای این منظور به عاشق سابق که از او درخواست می کند.

مشاهده لینک اصلی
قبل از خواندن این مطلب، از مکالمه های مختلف با افراد مختلف، از قدرت های شدید برای تفکیک دیدگاه ها که از نظر روان شناختی از روایت آن است، جنبه های مختلف زندگی او را در نوت بوک های جداگانه ای که پیش از کتاب نهایی قطعی و نامفهومی قرار دارد، همه با هم می آیند منتقدانش به نظر می رسند که آن را ساده کرده و در بخشی از فمینیست ها نیز بخوانند؛ در حالی که لسینگ خود را برای درمان های روانی و جنبه های خلاقانه نوشت. این داستان یک نویسنده ی یک بار در لندن، آنا وولف، است که خود را در معرض رها کردن و جنون قرار می دهد، در برابر سده های 40 و 80 تخریب 50 ساله با کمونیسم و ​​ترس های روزانه نابودی که همراه با دنیای تاریک و تکنولوژیکی است. در این حالت او راهی برای تلاش برای نجات خود را از طریق چهار نوت بوک جداگانه رنگی پیدا کرده است، هر کدام در ساختار کتاب و خارج از آن، که با روایت شناخته شده زندگی او درهم آمیخته است، با هر یک از جنبه های زندگی او را از دیگران برای جلوگیری از انحلال هرج و مرج و بدون فرمول. در نهایت، و از شکست این تقسیمات، او نوت بوک طلایی را امتحان می کند که وعده داده است که او را نجات دهد. این کتاب خواندن نور نیست و این نوع نثر هیجان انگیز است که شما را از یک صفحه به بعد خیره می کند. آنچه در آن است و به راحتی محافظت می کند نگاهی عمیق تیره به زندگی عاطفی و فکری زنان است که بر خواننده آن تا حدودی یا بیشتر از آنچه که سرگرم می کند، حفاری می کند. نوعی از صداقت Lessings بسیار زیبا نیست و نه بدون گسل، اما این یک چهره بسیار منحصر به فرد است که با مخالفان مقابله می کند و حتی در جایی که falters می کند، نبرد خوبی دارد. نوت بوک نهایی (نوت بوک طلایی) حاوی شكست وخیم است كه بی سابقه است فصل های پیشین و تهدید به سرنگونی همه چیز را که ما فکر می کردیم می دانستیم، اما من فکر می کنم که لسینگ در اینجا کار سختی را انجام داده است، نه تمرکز بر بازیگری پست مدرن و نه یادداشت های او بر روی ابزار و نه هوا. برای تمام جرات این ترفند، او قبلا اطمینان داده است که همه چیزهایی که خواننده باید از این کتاب بگیرد قادر به فروپاشی نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دفتر یادداشت طلایی


 کتاب چیزی درون آب
 کتاب در یک جنگل تاریک تاریک
 کتاب مامور Z 4
 کتاب سیاست های مقابله با تغییرات آب و هوا
 کتاب تاریخ فلسفه (جلد اول)
 کتاب شکاکیت و طبیعت گرایی