کتاب آمستردام

اثر ایان مک یوون از انتشارات افق - مترجم: میلاد زکریا-ادبیات انگلیس

این‌که ورنون بخواهد آشتی کند و به همین خاطر به آمستردام بیاید مطمئنا چیزی بیش از تصادف، یا تصادف صرف بود. او جایی در قلب سیاه و نامتعادلش، سرنوشتش را پذیرفته بود. او داشت خودش را به دست کلایو می‌سپرد.
ایان مک‌یوون -از شاخص‌ترین نویسنده‌های امروز انگلیس- بیش‌تر از همه در فهرست نهایی جایزه‌ی بوکر حضور داشته است. این جایزه در سال 1998 به خاطر رمان آمستردام به او اهدا شد. مک یوون هم‌چنین تاکنون در جشنواره‌های معتبر ویتبرد، سامرست موام و انجمن ملی منتقدان برگزیده شده است.


خرید کتاب آمستردام
جستجوی کتاب آمستردام در گودریدز

معرفی کتاب آمستردام از نگاه کاربران
شروع به کار با نگاتیو فوق العاده لذت بخش و باهوش، و به دنبال آن کار کمال مطلق است که در On Chesil Beach، این سوم کتاب Ian McEwan Ive در طی چند هفته بدست آورد. این نیز برنده جایزه بوکر سال 1998 است. امیدوار بودم این سومین مرحله از مراحل صعودی باشد، هر کدام که خیلی بهتر است، هر کدام از منطق نویسندگان بیش از آنکه پیش از آن است، از خود دفاع کند. با این حال، منشاء این برنده بوکر، در حالی که هنوز پر از نوشتن است که یکی از آنها را به زانو می برد (من آقای شایسته نیست، آقای McEwan)، حداقل مورد علاقه من از سه است. این یک آغاز امیدوار کننده بود. اما این یک داستان است که من با هر صفحه و هر پیشرفتی از طرح، کمتر و کمتر دوست داشتم. طرح. واقعا عجیب و غریب! دو دوست بزرگ که اتفاق افتاده اند دوستداران یک زن در زمان های مختلف در زندگی خود هستند، در مراسم تشییع او هستند. آنها هر دو در مورد اینکه چگونه او مرده اند تا جوان و بدون انصاف، در معرض آسیب قرار می گیرند، قرارداد می گذارند تا این اتفاق بیفتد. و پس از آن، انواع چیزهای عجیب و غریب اتفاق می افتد، چیزهایی که من خودم را به عنوان یک ناظر دور از هر کلمه عبور، احساس جدا و بی تفاوت نسبت دادم تا زمانی که نهایتا به پایان رسید. (حداقل این یک رمان کوتاه بود - یک ویژگی واقعا قابل جبران که آن را از یک مرور بسیار سخت تر نجات داد.) بهترین بخش این کتاب برای من با شخصیت کلوی، آهنگساز بود. مک ایوان چنین توصیفاتی از موسیقی و فرآیند خلاق را نوشت (دوباره، من ژنوبلایت). داستان Clives - انتخاب او به منظور تعقیب جرقه ناپذیر خلاقیت و پایان دادن به سمفونی خود - در حال حاضر * آن * جالب بود، و به من، می تواند داستان محوری در کتاب بود. جالبتر از جاهطلبی عجیب و غریب حوادثی که در واقع رخ داده است. همچنین عنوان - بله، متوجه می شوم که داستان در شهر آمستردام به پایان می رسد. اما به نظر من یک عنوان واقعا ضعیف برای داستان غم انگیز است که توسط یک نابغه نوشته شده است.

مشاهده لینک اصلی
تمرین واضحی در کوتاه مدت، این دقیقا همان چیزی است که من به آن معنی می گویم وقتی که من می گویم که نویسندگان معاصر گوشه گوشه را قطع می کنند و داستان خود را به عنوان کلمات کوچک، دکوراسیون می نویسند، هرچند که ممکن است یک umph قابل توجهی ایجاد کنند! در نتیجه رمان ها. نویسندۀ @ آمستردام @ از همین مدل دقیق برای نوشتن یک کتاب بعد استفاده کرد: مدیتیشن ناموفق در کثیف بودن غنی در مدرن لندن در @ Saturday، @ یک آزمایش کاملا وحشتناک وOn Chesil Beach @، کار سرکوب. ..به طور خسته کننده، در واقع. اما این یکی، که جایزه بوکر (!!!!) را به دست آورد، در واقع بیشتر از یک افسانه است که متناسب با پارامترهای رمان (که به راحتی می تواند به عنوان یک رمان، و طول آن کمتر باشد بیش از 200 صفحه اما با megaprint) ... و به این دلیل که آن را به شکایات غافلگیرانه از سیاست مدرن و آداب و رسوم نخبگان غنی صادق است، موفق به رسیدن به یادداشت در مورد اخلاق نوعی در خواننده، به ویژه، من فرض کنید ، با انگلیسی اما در اینجا در ایالات متحده، داستان (معمولا همیشه) متعلق به غنی است ... تقریبا همه برای این مزاحم، برچسب مبهم،Middle Class تلاش می کنند. من در پایان رمان خندیدم و برای آن مأمور مک یوان سزاوار ستایش است. منظور از لذت بردن از کتاب های خود را که Ive خوانده شده در طول سال می رود چیزی شبیه به: 1) اتمام 2) پایدار عشق 3) باغ سیمان 4) آمستردام 5) در ساحل چزیل 6) راحت غریبه ها 7) شنبه و راست در وسط این کمی عجیب کتاب که همچنین کتاب های 2، 5، 6 و 7 (حتی 1، به آن فکر می کند) را توصیف می کند غنی ترین در همه اعمال توهین آمیز آنها را توصیف می کند. او همچنین بر روی هنر ایجاد، احتمالا تغذیه شخصی خود را تمرکز می کند (و، مجددا باید آن را برجسته کرد، ENGLISH) ego \u0026 amp؛ حساسیت او به هنر است.

مشاهده لینک اصلی
حدود یک ماه پیش، از طریق رمان ریاضتش به ایان مک ایوان معرفی شد. من تقریبا این کار لعنتی را مصرف کردم، گوشه گوشه ها را به گوشه ها و گوشه ها زدم، یادداشت های کثیفی را روی تمام صفحاتش نوشتم. من بیشتر از نوشتنش گرسنگی بودم، و بعد از عجله به Chesil Beach دستور دادم. در Chesil Beach FABULOUS. براستی. به طوری افسانه، در واقع، که من نگران بودم شوهرم ممکن است در احساسات جدید من برای یک نویسنده زنده زنده ناراحت شود. می بینید، او با تمام دوستداران ادبیات مرده من موافقت کرد، کسانی که قبلا در گوشه اتاق خواب ما بودند (Cummings، Salinger، Steinbeck، Greene، Hardy، Eliot، White)، اما او هرگز به هیچ یک از زندگی حقیقتا، من قبلا خودم را در یک کافه مرسوم، لندن با آقای مک یوان آشنا کرده بودم، بخار بخار از چای من را از او پرسیدم، در صدای خنک، در مورد پروس تظاهرات و همپوشش او. شوهرم می دانست که همه چیز برای ادبیات بود (برای هنرهای در حال مرگ!) و تا زمانی که من در رالی فالن یا کلین فریت نبودم، در حالی که در شهر بودم، او همیشه برای همیشه باقی می ماند. اما اکنون فانتزی کافه لندن به یک چشم انداز از من در یک استارباکس در بولدر تبدیل شده است که یک اسکونینگ بدون چربی بدون کمبود چربی دارد. خمیازه. دردناک. آقای McEwan چگونه در جهنم جایزه من بوکر را با این یکی به ارمغان می آورد؟ ایان، من به شما داده ام (هرچند احتمالا بهترین برای ازدواج من است که شما این را از خود نشان دادی)، اما AmsterDAM، آقا، چه اتفاقی افتاد اینجا ؟؟

مشاهده لینک اصلی
@ واقعا واقعا خیلی چیز دیگه ای نبود. چیزی بسازید و بمیرید. @ - ایان مک ایوان، آمستردام، برنده بوکر شد، اما ایان مک یوان مورد علاقه من نبود. همانند قانون \"کودکان\" در استفاده از موسیقی کلاسیک (یکی از شخصیت های اصلی یک آهنگساز کلاسیک است)، تقریبا خیلی تمیز و خیلی موقتا، خیلی راحت هم وابسته است. اما واقعا، این تنها شکایات اصلی من است. من آن را جذاب در نقاط و عاشق عشق عاشق آن زمانی که ایان McEwan می نویسد داستان در مورد آهنگسازی و یا موسیقی است. چند نویسنده وجود دارد که به تازگی خوانده شده اند که کار فوق العاده ای برای ترکیب موسیقی کلاسیک به داستان هایشان دارند. من فکر می کنم ویلیام گاس و میانه C، جولیان بارنز و نویز زمان، ریچارد پاورز و اورفئو، ویلیام ت. وولمن نیز با بخش هایی از اروپای مرکزی روبرو می شود. به هر حال، من آن را دوست دارم من به خواندن DFW یاد می گیرم وقتی که او در تنیس یا پینچون رفینگ می شود وقتی که او در فیزیک ریفینگ است. واقعیت های خاصی وجود دارد که یک طراح حرفه ای می تواند تقریبا صفحه را از بین ببرد. برای من، McEwans در مورد موسیقی در این کتاب نوشتن چیزی است که آن را در چهار ستاره نگه می دارد و نمی کند آن را به سه.

مشاهده لینک اصلی
سومین ایان مک یوان و یکی دیگر از خواندن عالی. نه کاملا در سطح ختنه، اما هنوز هم خوب، به اندازه کافی خوب برای برنده جایزه بوکر. این احساس متفاوت از دیگر دو، بیشتر از یک فتنه مدرن است. شخصیت های جالب، هرچند نه همه دلخوشی ها، برای من کمی بیش از حد نخبه هستند، اما داستان McEwans، روز را در بر می گیرد. بهترین شخصیت ممکن است یکی از آنها در ابتدای کتاب، مولی باشد. مک یوان باید یک مقدمه پیشوا را در اطراف شخصیت خود بنویسد. 4 ستاره 19988 برنده جایزه بوکر.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آمستردام


 کتاب پنج حکایت
 کتاب جامعه شناسی زنان
 کتاب تله شادمانی (مصور)
 کتاب تاریخ فلسفه (جلد هشتم)
 کتاب زندگی خوب
 کتاب سایرن خبیس